Kredyt online dla zadłużonych

Kredyt online dla zadłużonych

Strona główna » blog » Kredyt online dla zadłużonych

 

Kredyt online dla zadłużonych – szybki sposób na uzyskanie gotówki

Uzyskanie kredytu dla osób zadłużonych może stanowić nie lada wyzwanie. Mając już inne zobowiązania kredytowe, często nieuregulowane, będzie nam trudno otrzymać kolejną pożyczkę. Banki dogłębnie weryfikują naszą zdolność kredytową, sprawdzają nasze zarobki oraz dotychczasową historię kredytową. W większości przypadków sprawdzany jest również raport BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w którym widnieją dane na temat regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Jeżeli zdarzały się nam opóźnienia, lub, co gorsza, mamy na swoim koncie niespłacone pożyczki, otrzymanie kolejnego kredytu w banku może okazać się niemożliwe.

Na rynku funkcjonuje jednak wiele firm, dla których nasza zła historia kredytowa i negatywny raport w BIK nie stanowią przeszkody dla udzielenia nowej pożyczki. Placówki te mają w swojej ofercie różne opcje kredytów dla zadłużonych, nazywanych również kredytami pozabankowymi. To dobra propozycja dla tych, którzy potrzebują pieniędzy “na już”, a dodatkowo wszystko załatwić można online i bez wychodzenia z domu.

Kredyt dla zadłużonych przez Internet – dla kogo, jakie są wymagania?

W naszym życiu zdarzają się sytuacje, w których pilnie potrzebujemy nowych środków, nie mając czasu na liczne formalności, wypełnianie skomplikowanych wniosków, zdobywanie zaświadczeń o dochodach i czasochłonne wizyty w banku. Często też nasza historia kredytowa i negatywny wynik w BIK nie pozwalają nam na skorzystanie z tradycyjnych ofert banków. Wtedy z pomocą przychodzi kredyt online dla zadłużonych, czyli szybki sposób na zdobycie pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Pożyczka, którą możemy otrzymać online, charakteryzuje się minimum formalności, przejrzystym wnioskiem oraz krótkim czasem oczekiwania na decyzję i wypłatę środków. Spełnić trzeba kilka prostych wymagań: należy mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty, a także konto w banku do wypłaty środków. Konieczne będzie też wypełnienie oświadczenia na temat sytuacji materialnej – nie jest to jednak zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych zarobkach (czy też odcinek renty lub emerytury), a jedynie Twoja deklaracja na temat dochodów (niezależnie od ich źródła, liczyć się więc będą wpływy z pracy bez umów, z umów cywilnoprawnych – umowy o dzieło i umowy zlecenia – świadczeń socjalnych, dodatku 500+, alimentów czy stypendiów) i średnich miesięcznych kosztów utrzymania.

Kredyt online dla zadłużonych – minimum formalności, bez BIK

Większość firm pozabankowych udzielających kredytów online dla zadłużonych nie weryfikuje zdolności kredytowej i nie występuje o raport do Biura Informacji Kredytowej czy innych, podobnych baz. Zdarza się jednak, że historia kredytowa jest sprawdzana – zależy to od zasad działania poszczególnych firm, a także kwoty i okresu spłaty, o którą w ramach kredytu dla zadłużonych przez Internet wnioskujesz. Niektóre z tego typu placówek weryfikują potencjalnych klientów bardziej szczegółowo, inne są łagodniejsze w swoich ocenach. Sposobem na uniknięcie ryzyka nieprzyznania pożyczki jest ubieganie się o nią w kilku firmach jednocześnie.

Kwoty, które można otrzymać w ramach kredytu online dla zadłużonych kształtują się na poziomie od 500 do nawet 10 tysięcy złotych. Zaciągnąć można je nawet na 12 miesięcy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że średnia wysokość pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe to od tysiąca do trzech tysięcy złotych, zaś średni czas spłaty to od 30 dni do trzech miesięcy. Nie oznacza to jednak, że nie można pożyczyć większej kwoty na dłuższy czas – wszystko zależy od oferty poszczególnych placówek.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę dla zadłużonych przez Internet?

  1. Wybierasz firmę z najbardziej interesującą Cię ofertą – lub kilka ofert, żeby zwiększyć szansę na zdobycie pieniędzy
  2. Określasz kwotę i okres spłaty – czyli po prostu ile i na jak długo chcesz pożyczyć
  3. W kolejnym kroku zostajesz poproszony o wypełnienie krótkiego wniosku i, w większości przypadków, weryfikację danych na podstawie przelewu z Twojego konta na konto banku. Jest to mała kwota (najczęściej 1 grosz lub złotówka), którą przelewasz na podane konto, co umożliwia weryfikację Twoich danych
  4. Po pomyślnej weryfikacji danych następuje ocena zdolności kredytowej – najczęściej na podstawie opisanego powyżej oświadczenia o uzyskiwanych dochodach
  5. Firmy pozabankowe mają różne sposoby i algorytmy oceniania zdolności kredytowej swoich klientów, warto więc złożyć wniosek w więcej niż jednej
  6. Gdy ocena będzie pozytywna – a przypomnijmy, że firmy tego typu znacznie chętniej przyznają kredyty osobom zadłużonym, niż robią to banki – pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu kilkunastu minut.

Jak widać, proces wnioskowania o kredyt online dla zadłużonych jest szybki i sprawny, a pożyczki te przyznawane są często i bez zbędnych formalności.

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online