Pytania i odpowiedzi

Habza Finanse » Pytania i odpowiedzi

 

 

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

Znane wszystkim „chwilówki” to pożyczki zaciągane poza instytucjami bankowymi. Możliwość konsolidacji chwilówek negocjujemy indywidualnie na poziomie decyzyjnym. Dzięki temu mamy zdecydowanie wyższą skuteczność niż zwykłe pośrednictwa kredytowe.

W przypadku konsolidacji zobowiązań pozabankowych istnieją 2 procedury:

  1. Wszystkie umowy chwilówek spłacane są bezpośrednio z kredytu bankowego. Nr rachunków wpisane są w umowę i bank dokonuje przelewu na spłatę zobowiązań. W zależności od banku potrzebne są umowy zawarcia pożyczek lub same nr rachunków kredytowych.
  2. W przypadku drugiej możliwości uzyskujemy kredyt bankowy na spłatę chwilówek ale klient dokonuje ich zamknięcia na własną rękę. Klient w ciągu 2 miesięcy dostarcza potwierdzenia zamknięcia chwilówek.

 

Bank najczęściej odrzuca nasz wniosek o kredyt ze względu na naszą złą historię kredytową, tj. zaległości w spłacie innych kredytów. Wówczas potencjalny kredytobiorca jest mało wiarygodny dla banku. Wpływ na negatywną decyzję banku mają także niskie zarobki kredytobiorcy – im są wyższe, tym lepiej. Ze względu na to, że większość banków bierze pod uwagę inne zobowiązania i obciążenia kredytowe, które posiadamy, np. raty innych kredytów, karty kredytowe czy debetowe. W przypadku terminowych spłat mamy możliwość uzyskania kredytu bez zdolności. Istotną kwestią jest także źródło dochodu klienta i jego wiek.

NIE, jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego. Pomagamy w uzyskaniu przede wszystkim kredytów bankowych. W mniejszym stopniu zobowiązań pozabankowych. Nie udzielamy jakichkolwiek pożyczek ze środków własnych.

NIE, większość spraw można załatwić online. Kontaktujemy się drogą mailową oraz telefoniczną aż do momentu uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. W większości przypadków podpisanie umowy kredytowej odbywa się w najbliższej placówce danego banku.

Staramy się aby umowa była podpisywana jak najbliżej miejsca zamieszkania klienta. Umowa podpisywana jest z Bankiem. Do banku dokonywane są spłaty rat.

NIE. Nie pobieramy jakichkolwiek przedpłat. Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po wypłacie kredytu. Klient nie ponosi żadnych innych opłat ani w trakcie procesowania wniosku, ani po podpisaniu umowy kredytowej.

Oprocentowanie nominalne jest wartością, która pokazuje jedynie oprocentowanie kapitału kredytu. Zatem nie jest ono rzeczywistym kosztem, który ponosi klient podczas spłaty kredytu. Chcąc uzyskać rzeczywiste oprocentowanie zaciąganego kredytu, należy do nominalnego doliczyć wszelkie ubezpieczenia i prowizje, których wymaga od nas bank. Oczywiście zarówno te koszty dodatkowe, jak i ich wysokość są indywidualnym wymogiem każdego banku.

Podstawowym kosztem każdego kredytu są odsetki. Bank podaje oprocentowanie w skali roku. Do oprocentowania nominalnego najczęściej należy doliczyć koszty dodatkowe, takie jak prowizja czy ubezpieczenie. Ich wysokość jest zależna od oferty danego banku. Prowizja za przyznanie kredytu pobierana jest po wypłaceniu kredytu i może zostać doliczona do pierwszej raty lub skredytowana, czyli rozłożona na raty. Ubezpieczenie stanowi głównie zabezpieczenie dla banku. Banki często oferują niższe oprocentowanie lub obniżenie prowizji tym klientom, którzy zdecydują się na wykupienie ubezpieczenia.

Konsolidacja polega na połączeniu uprzednio zaciągniętych zobowiązań kredytowych w jedno. Wówczas klient nie płaci już kilku rat miesięcznie tylko jedną. Dzięki konsolidacji kredytów minimalizują się też ich koszty i konsumenci płacą o wiele mniej. Średnio można obniżyć swoje miesięczne zobowiązania kredytowe nawet o 30%.

Przede wszystkim konsument powinien samodzielnie rozważyć, jaką kwotę miesięcznie będzie w stanie spłacać. Następnie warto zapoznać się z ofertami z różnych banków, aby móc znaleźć najkorzystniejszą dla siebie. Podczas poszukiwania kredytu należy zachować jednak szczególną ostrożność, gdyż składając wnioski o kredyt do kilku banków możemy nieświadomie obniżyć swój scoring w BIK, przez co w przyszłości będziemy mieć trudności z uzyskaniem pożyczki. Dlatego warto skorzystać z naszego serwisu Akredo. Nie tylko porównamy oferty kredytów gotówkowych z aż siedmiu banków, ale również otrzymamy propozycje konkretnego oprocentowania.

Z pewnością bank będzie wymagał przede wszystkim okazania ważnego dowodu osobistego i zaświadczenia o wysokości dochodów. Osoby zatrudnione na umowę o pracę powinny dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia. Emeryci i renciści – kopię dokumentu przyznającego świadczenia oraz odcinek ostatniego przelewu. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą – zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami wobec ZUS i Urzędu Skarbowego i dokumenty potwierdzające wysokość przychodów. Jeśli klient zamierza przystąpić do konsolidacji swoich obecnych kredytów, powinien okazać następujące dokumenty: umowę kredytową lub w przypadku konsolidacji karty kredytowej niezbędny jest wyciąg z rachunku. Dodatkowo należy przygotować też dokument potwierdzający spłatę ostatniej raty – może być to wyciąg z rachunku osobistego lub historia rachunku osobistego.

W przypadku prawidłowo wypełnionego wniosku on-line jesteśmy zobligowani przedstawić kredytobiorcy oferty w ciągu 24 godzin. Każde brakujące informacje, o których wnioskujący o kredyt nie wspomni, wydłużają cały proces. Jednak ze względu na to, że zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta, natychmiast weryfikujemy i analizujemy wniosek, aby wnioskujący mógł otrzymać propozycje kredytów możliwie jak najszybciej.

Istnieje możliwość uzyskania kredytu w przypadku bieżących opóźnień. W zależności od instytucji udzielającej finansowania opóźnienia muszą zostać spłacone przed złożeniem wniosku lub przed podpisaniem umowy kredytowej. Bieżące opóźnienia nie mogą być dłuższe niż 30 dni.

W przypadku dłuższych opóźnień istnieje możliwość uzyskania finansowania z poręczycielem lub w instytucji pozabankowej.

Po otrzymaniu ofert klient samodzielnie porównuje je i wybiera ofertę najkorzystniejszą dla niego. Wtedy my umawiamy go na spotkanie z doradcą banku w celu podpisania wniosku kredytowego. Termin ustalamy na konkretny dzień i godzinę, aby klient nie musiał czekać w kolejkach i zaoszczędził swój czas.

Wynagrodzenie za pośrednictwo kredytowe pobierane przez Habza Finanse wynosi maksymalnie 20%. Wysokość prowizji jest ustalana indywidualnie. Prowizja jest pobierana tylko za pozytywnie zrealizowane zlecenie.

Nie. Niestety osoby, które mają nieuregulowane zobowiązania np. komornika, czy zajęcie egzekucyjne na rachunku bankowym nie mają możliwości wnioskowania o produkty bankowe, ponieważ przez swoje zadłużenia są niewiarygodni dla banku. Musi minąć 5 lat od spłaty zadłużenia komorniczego, abyśmy mogli ponownie starać się o kredyt.

Ubezpieczenie zabezpiecza głównie bank w przypadku niewypłacalności klienta. Oczywiście to, czy bank wymaga od kredytobiorcy ubezpieczenia, jest kwestią indywidualną i najczęściej zależy od aktualnej oferty banku. Na rynku są dostępne oferty zarówno z ubezpieczeniem, jak i bez niego. Podobnie jest w przypadku wysokości takiego ubezpieczenia. Nie ma konkretnej wysokości składki. Każda instytucja finansowa określa wartość ubezpieczenia indywidualnie.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to parametr odzwierciedlający relację między kosztami całkowitymi kredytu a jego kwotą. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu, ale również prowizję, opłaty przygotowawcze i ubezpieczenia, czyli tzw. koszty kredytu. Jest to narzędzie, którym klient może porównać kredyty o taki samym okresie kredytowania i samodzielnie ocenić atrakcyjność oferty.

Wszelkie treści przedstawione w serwisie www.habzafinanse.com.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Wniosek Online
Wniosek Online