Firma, która rozpoczyna swoją działalność, najszybciej i najkorzystniej uzyska finansowanie w postaci leasingu.
Ubiegając się o leasing, nowa firma będzie musiała wykazać się majątkiem, na którym bank będzie chciał się zabezpieczyć. Wyliczenie rat
w przypadku leasingu jest proste. Mówimy tu o sumie opłat – np. 110% oznacza, że w skali umowy całkowity koszt to 10% od pożyczonej kwoty.
Pośrednik Habza Finanse odpowie na Twoje pytania i wyszuka
dla Twojej firmy najlepiej dopasowaną ofertę leasingową.
W przypadku leasingu atutem jest minimum formalności. Przeważnie wystarczy faktura proforma i krótki wniosek, a decyzja zapada tego samego dnia.
Przeważnie wymagany udział własny w większości spółek leasingowych wynosi 10%-20%, ale oferty dostępne z Habza Finanse zaczynają się od 0%
Wspieramy początkujące firmy!
Z Habza Finanse możesz starać się o leasing nawet wtedy,
gdy Twoja firma ma krótki staż działalności!
Pomagamy uzyskać leasing nowym firmom, start-upom oraz doświadczonym przedsiębiorcom.
Skontaktuj się z namiPrzedstawimy oferty dopasowane do Twojego biznesu, nawet wtedy, gdy nie masz długiej historii finansowej firmy.
Pośrednicy Habza Finanse zapewnią Ci wsparcie merytoryczne, pomogą wypełnić wnioski i dopełnić formalności.
Leasing operacyjny pozabilansowy pozwala na długoterminowe finansowanie i uznanie rat jako kosztów uzyskania przychodu.
W Habza Finanse pomożemy Ci zrealizować Twoje plany.
Czas, byś zaczął inwestować w swoją prywatną markę. Z nami uzyskasz najkorzystniejszą umowę leasingową na nowy pojazd firmowy.
Znamy specyfikę rynku i wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki leasingu finansowego i operacyjnego.
Potrzebujesz nowego samochodu, ciągnika lub wózka widłowego do firmy?
Postaw na leasing, czyli najkorzystniejszą formę finansowania dla przedsiębiorstw.
Dzięki leasingowi uzyskujesz prawa do konkretnego pojazdu
i jesteś zobowiązany wyłącznie do uiszczania opłat,
czyli tzw. rat leasingowych.
To najlepsza opcja dla firm każdego typu.
Pośrednicy kredytowy Habza Finanse wiedzą, jak najlepiej pozyskać środki dla Twojej firmy.
Wskażemy Ci bezpieczną drogę finansowania.
Pomagamy uzyskać leasing finansowy i operacyjny, w zależności od potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.
Wynegocjujemy dla Ciebie najlepszą formę leasingu dostępną na rynku.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą kredytowym Habza Finanse, który pomoże wybrać najlepszą ofertę, odpowie na dodatkowe pytania i poprowadzi przez proces uzyskania leasingu.
Wybierając Habza Finanse masz pewność, że nie zostaniesz
pozostawiony bez pomocy.
Jesteśmy dla Ciebie od dnia, w którym się do nas zgłosisz,
aż do dnia spłaty ostatniej raty leasingu.
W większości firm współpraca kończy się z dniem podpisania umowy kredytowania z bankiem. Jednak nie w Habza Finanse. Kiedy już nasz doradca wynegocjuje dla Twojej firmy najlepsze warunki leasingu i podpiszesz z bankiem umowę, a w trakcie spłaty pojawią się jakieś pytania bądź problemy, w każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji i służymy pomocą.
Skontaktuj się z doradcąNowe firmy miewają problemy z uzyskaniem kredytu w banku. Ich niewielki staż wiąże się dla instytucji finansowych z pewnym ryzykiem, jako że najczęściej upadają właśnie niedawno powstałe firmy (choćby z uwagi na problemy z pozyskaniem klientów). Inaczej jest w przypadku leasingu. Tego typu zobowiązań udzielają firmy leasingowe, które mają znacznie bardziej liberalne wymagania. W związku z tym wiele z nich pozwala skorzystać z usługi leasingu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Pozwala to początkującym przedsiębiorcom na pozyskanie maszyn, narzędzi, urządzeń czy pojazdów potrzebnych do prowadzenia działalności, szybko i niskim kosztem, aczkolwiek trzeba podkreślić, że z tych produktów finansowych korzysta także wiele firm z dużym stażem. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do kredytów i niektórych pożyczek umowy leasingu nie widnieją w BIK-u, tak więc nie obniżają zdolności kredytowej firmy i nie utrudniają zaciągania kolejnych zobowiązań finansowych.
Leasing jest jedną z najczęściej wybieranych przez polskich przedsiębiorców form zewnętrznego finansowania. W teorii można przejść przez proces leasingu samodzielnie, w praktyce jednak korzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego doradcy kredytowego. Z jego wsparciem wszelkie formalności zostaną ograniczone do minimum, a warunki, na których zawarta zostanie umowa będą bardziej atrakcyjne. Skrócony zostanie także czas oczekiwania na decyzję, co w wielu przypadkach może mieć duże znaczenie. Nasz doradca między innymi pomoże w uzyskaniu leasingu z niskim lub nawet zerowym wkładem własnym, dzięki czemu firma będzie mogła wejść w posiadanie nowych pojazdów, maszyn czy urządzeń bez inwestowania własnych oszczędności. Zadba także o wynegocjowanie jak najniższej wysokości rat leasingowych i dopasowanie okresu spłaty do preferencji leasingobiorcy, dzięki czemu terminowa spłata zobowiązania nie będzie stanowiła problemu.
To, na jak dużą optymalizację podatkową będzie pozwalał leasing, zależy od tego, czy będzie on operacyjny, czy finansowy. Bardziej popularnym rozwiązaniem w Polsce jest leasing operacyjny, w przypadku którego można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu (i tym samym obniżyć podstawę opodatkowania) całość raty leasingowej, a także koszt wykupu. Sprawia to, że ten produkt finansowy jest często wykorzystywany do tworzenia tak zwanej tarczy podatkowej. Najczęściej wykorzystuje się go do pozyskania różnego typu pojazdów, a także wyposażenia biurowego. Jeśli zaś chodzi o wersję operacyjną, to pozwala ona na zaliczenie w poczet kosztów uzyskania przychodów część odsetkową raty – w tym przypadku kosztem uzyskania przychodu nie jest część kapitałowa. Dodatkowo, leasingobiorca może dokonać odpisów amortyzacyjnych, z uwagi na fakt, że od razu po zawarciu umowy ,jej przedmiot będzie mógł zostać wpisany, w jego ewidencję środków trwałych.
Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od zdolności kredytowej klienta