fbpx

Leasing

Home / Leasing

 

Leasing – umowa leasingu zezwala na korzystanie z określonej rzeczy przez ustalony w umowie leasingu czas, w zamian za opłacanie ustalonych rat leasingowych. W leasing może zostać wzięty samochód, czy też maszyna. W jego ramach, jedna ze stron umowy ( finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie ( korzystającemu, leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty ( raty leasingowe).

W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Państwa kredyt, który może zostać udzielony nowej firmie. Jego zaletą jest brak konieczności sprawdzania BIK-u klienta.

Leasing najlepszym sposobem finansowania na start.

Firma, która rozpoczyna swoją działalność najszybciej i najtaniej uzyska finansowanie w postaci leasingu. Ubiegając się kredyt nowa firma będzie musiała wykazać się majątkiem, na którym bank będzie chciał się zabezpieczyć.

Jeśli nie masz wykształcenia ekonomicznego trudno Ci będzie policzyć całkowity koszt kredytu, kredyt oprocentowany jest w skali roku, dochodzi obowiązkowe „w przypadku nowej działalności” ubezpieczenie i prowizja banku za udzielenie kredytu.

W przypadku leasingu liczenie jest proste, mówimy tu o sumie opłat np. 110% oznacza, że w skali umowy całkowity koszt to 10% od pożyczonej kwoty.

 

Najważniejsze cechy leasingu

Firma leasingowa w zabezpieczeniu ma przedmiot finansowania. Ważne jest aby przedmiot był łatwo zbywalny, np. samochód maszyny które w razie kłopotów spółka leasingowa szybko sprzeda i rozliczy z klientem.

Leasing to forma umowy cywilno-prawnej gdzie jedna strona Leasingodawca kupuje przedmiot i użycza go korzystającemu za umówione raty, przez cały okres umowy właścicielem jest spółka leasingowa, a przeniesienie własności odbywa się po uregulowaniu ostatniej raty tzw. „wykupu”.

Korzystający w tym czasie zobowiązany jest poza terminowym spłacaniem rat do ubezpieczenia przedmiotu, w przypadku samochodu mówimy o OC i AC.

Użytkując samochód osobowy na podstawie leasingu operacyjnego, przedsiębiorca nie wprowadza go do ewidencji środków trwałych ani go w tym czasie nie amortyzuje. Amortyzacji pojazdu dokonuje firma leasingowa. Przedsiębiorca w takim przypadku może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszelkie opłaty leasingowe wraz z ratami (w tym rata kapitałowa + odsetki).

Co ważne koszty związane z użytkowaniem samochodu osobowego (paliwo, naprawy, myjnia itd.) rozlicza się też bezpośrednio w kosztach. Przedsiębiorca nie ma obowiązku prowadzenia kilometrówki dla celów PIT. Leasing samochodu osobowego daje też możliwość rozliczania VAT na dwa sposoby zależne od celów, w jakich pojazd jest użytkowany w firmie przez przedsiębiorcę.

Jeżeli samochód osobowy jest wykorzystywany zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych lub dopuszcza się choćby potencjalną możliwość takiego użytku, podatnik ma prawo do odliczenia jedynie 50% kwoty podatku VAT od wszystkich opłacanych rat leasingowych. Co istotne ograniczenie w wysokości 50% odliczenia dotyczy również wydatków związanych z bieżącą eksploatacją pojazdu, również paliwa.

Najważniejsze zalety leasingu

 • Szybkość realizacji i brak zbędnych formalności

  W przypadku leasingu atutem jest minimum formalności, przeważnie wystarczy faktura proforma i krótki wniosek a decyzja jest tego samego dnia. Zależy od przedmiotu (chętniej spółka leasingowa kupi nowe auto z salonu) oraz od historii kredytowej klienta.
  Jeśli decydujemy się na auto używane Leasingodawca sprawdzi auto przed zakupem, korzyść jest taka że jako przedsiębiorca często nie masz czasu ani możliwości do dokładnego sprawdzenia auta, tu spółka leasingowa zrobi to dla Ciebie.

 • Niewielkie zaangażowanie kapitału własnego

  W przypadku leasingu będzie przeważnie wymagany udział własny w większości spółek leasingowych będzie to 10%-20% ale oferty zaczynają się od 0%.
  Jedną z największych zalet leasingu operacyjnego – popularnego w Polsce, ale i w innych krajach Unii Europejskiej – jest jego pozabilansowy charakter, a zatem korzystanie z tej formy finansowania nie wpłynie niekorzystnie na wskaźniki struktury zadłużenia w firmie.

 • Elastyczność warunków umowy

  Ponadto w przypadku leasingu możesz podnająć auto osobie trzeciej a w razie konieczności wskazać inną firmę, która przejmie od Ciebie zobowiązanie (cesja). Firmy leasingowe wychodzą też naprzeciw sezonowości prowadzonej działalność klienta (możliwość rat sezonowych) czy okresowych spadków przychodów (możliwość rat elastycznych).

Leasing

– leasing z Habza Finanse

Posiadamy spersonalizowaną ofertę leasingową dla nowych firm.

Bez konieczności sprawdzania BIK-u klienta.

W celu zapoznania się z możliwościami i warunkami kredytowania skontaktuj się z nami.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Przyjdź!

ul. Chodkiewicza 17 85-065 Bydgoszcz

Zadzwoń

Napisz!

Sprawdź nas i dołącz do setek zadowolonych klientów. Zobacz opinie na niezależnym portalu firmy.net

Habza Finanse nie udziela pożyczek ze środków własnych. Nie oferujemy pożyczek krótkoterminowych z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie oferujemy pożyczek mających pokryć wydatki do następnej wypłaty. Pomagamy w uzyskiwaniu kredytów oraz pożyczek z banków i instytucji nadzorowanych przez KNF. Zasiłki, alimenty i 500+ nie mogą być jedynym dochodem – przy takich świadczeniach wymagany jest dochód w postaci zatrudnienia lub działalności gospodarczej.

Właścicielem strony www jest Habza Group sp. z o.o. działająca pod znakiem towarowym „Habza Finanse”. Numer w rejestrze Krajowego Nadzoru Finansowego: RPK000616.

Wszelkie treści przedstawione w serwisie www.habzafinanse.com.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Wniosek Online