Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a dzięki ścisłej współpracy z pracownikami banków, udało się nam stworzyć zaufaną ich bazę, dzięki czemu jesteśmy niezwykle skuteczni w pozyskiwaniu środków dla nowych firm – działających nie dłużej, niż 12 miesięcy lub takich, które dopiero zostaną założone.
Skontaktuj się z nami – pośrednicy kredytowi HABZA Finanse przedstawią Ci dostępne możliwości.
W Habza Finanse pomagamy uzyskać kredyt dla spółek, które istnieją na rynku minimum 12 miesięcy i posiadają dokumenty rejestrowe
Zaproponujemy Ci różne sposoby finansowania – w zależności od celów oraz sytuacji Twojego biznesu. Oferta zostanie indywidualnie dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości, tak aby była tak korzystna, jak to tylko możliwe.
Kredyt zabezpieczony dla spółek to wielocelowa inwestycja, którą uda Ci się spłacić.
Eksperci Habza Finanse mają wieloletnie doświadczenie kredytowe. Pomagamy uzyskać środki nawet w najtrudniejszych przypadkach.
Skontaktuj się z namiSpecjaliści Habza Finanse zapewnią Ci wsparcie i opiekę doświadczonego analityka bankowego na każdym etapie kredytowania.
Oferujemy proste zasady kredytu na finansowanie Twojej bieżącej działalności – możesz zabezpieczyć kredyt dowolnym mieniem.
Z Habza Finanse możesz otrzymać kredyt już od pierwszego dnia prowadzenia biznesu.
Klient założył działalność gospodarczą trzy miesiące przed złożeniem wniosku na naszej stronie z prośba o zorganizowanie mu finansowania w kwocie 30 000 złotych na zakup samochodu potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej. Jak wiemy w większości banków minimalny czas prowadzenia działalności gospodarczej to 12 miesięcy.
Zapytaj o kredytKlient za okres 3 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej nie wykazał jeszcze żadnych przychodów.
Zapytaj o kredytW naszej ofercie na stale figurują kredyty na start. W większości przypadków opieramy się na oświadczeniu Klienta o dochodzie.
Zapytaj o kredytOtwarcie własnej firmy to wyjątkowy moment i duże wyzwanie. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób pozyskać finansowanie dla firmy, która jest nowa na rynku. Banki nie patrzą zbyt przychylnie na właścicieli, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem – nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje rozwiązań pozwalających na sfinansowanie nowej działalności. Jeżeli więc prowadzisz działalność gospodarczą nie dłużej niż 12 miesięcy, odnotowujesz zyski i chcesz, by rozwój Twojej firmy nabrał rozpędu, w związku z czym szukasz sposobu na sfinansowanie kolejnych pomysłów, odpowiedzią na Twoje poszukiwania jest kredyt na start. Sprawdzi się on również w przypadku osób, które dopiero planują założenie własnej firmy i wiedzą, że będą im do tego potrzebne dodatkowe fundusze.
Kredyt na start umożliwia pozyskanie tych środków i przeznaczenie ich na założenie lub rozwój firmy – wynajem lub zakup lokalu, kupno niezbędnego sprzętu, oprogramowania i maszyn, a także szkolenia, licencje i uprawnienia oraz materiały reklamowe, marketing czy promocję naszych produktów lub usług.
Krótko mówiąc, sfinansujesz za jego pomocą wszystko, czego potrzebujesz aby Twoja firma zaczęła zarabiać i przynosić zyski. Pozwoli Ci to na szybkie doprowadzenie do sytuacji, w której prowadzona działalność staje się dochodowa i odnosi sukces.
Kredyt dla firm rozpoczynających działalność może okazać się jedyną możliwością na spełnienie marzeń dotyczących posiadania i prowadzenia własnego biznesu. Kredyt na nową działalność może być też jednak wyjątkowo trudną do przejścia procedurą. Niestety, przedsiębiorcy z krótką (lub żadną) płynnością finansową firmy nie mogą na ogół dostarczyć większości dokumentów wymaganych przez banki, takich jak chociażby KPiR, wyciągi z konta i szereg innych dokumentów.
Kredyt dla firm z krótkim stażem wiąże się więc z pewnym ryzykiem braku spłaty – w przypadku, kiedy startup nie zacznie przynosić zysków, które pozwolą na spłatę zobowiązania. Z uwagi na opisaną sytuację, każdy młody przedsiębiorca powinien dokładnie zastanowić się na jaki cel przeznaczy środki, które zapewni mu kredyt na rozwój nowej firmy oraz uczciwie skalkulować czy w razie braku rentowności, będzie mógł samodzielnie spłacać zobowiązanie wobec wierzyciela.
Kredyty na start dla firm cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Prawdopodobnie wynika to z faktu dynamicznego rozwoju gospodarki, usług stacjonarnych i rynku e-commerce. Kredyt na start dla nowej firmy i jego dostępność może być bodźcem do zmiany dotychczasowej formy zatrudnienia – z etatu na działalność. Kredyt na rozwój firmy może również zapewnić niezbędne na start narzędzia, które pozwolą na płynne rozpoczęcie własnej działalności – niezbędne oprogramowanie, opłaty za usługi informatyczne i marketingowe i wymagany sprzęt.
Tak naprawdę, gotówka, którą oferują kredyty dla nowych firm na start jest niezbędna do rozpoczęcia realizacji założonych przez siebie planów. Jeśli nie posiada się własnych środków pozwalających na swobodne działania zgodne z założonym biznesplanem, kredyt dla nowej firmy może okazać się jedną z dyskretnych możliwości pozwalających na rozwój marki. Brak oszczędności nie musi powstrzymywać Cię przed wprowadzeniem swoich planów w życie i spełnienie marzenia o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Wysokość i okres udzielonego zobowiązania jest kwestią indywidualną. Podczas analizy wniosku o kredyt na start dla firm, bank może uznać, że wnioskowana kwota kredytu jest zbyt wysoka, lub całkiem odwrotnie – zaproponuje większą kwotę dostosowaną do możliwości finansowych przedsiębiorcy.
Analiza finansowa o kredyt na start dla firmy nie odbiega zbytnio od tradycyjnych procedur. Podczas weryfikacji badana jest zdolność finansowa kredytobiorcy, jego historia kredytowa i posiadane zobowiązania. Kredyt na nową firmę będzie wymagał dostarczenia dokumentów i zaświadczeń, których zakres jest uzależniony od indywidualnej sytuacji – warto skonsultować się z doradcą i spytać co będzie potrzebne do złożenia wniosku. Z chęcią zapozna się on z Twoją sytuacją i doradzi Ci, jakie dokumenty musisz uzyskać aby otrzymać korzystny kredyt na start.
Natalia Błaszczyk
Analityk Kredytowy / Ekspert ds. Finansowania Przedsiębiorstw.
Tel: 602 234 802, mail: natalia.blaszczyk@habza.com.pl
Zajmuje się analizą projektów organizacji, przedsiębiorstw, ocenia modele biznesowe oraz ich potencjalne zapotrzebowanie na finansowanie w strukturze kapitałów. Ocenia transakcje dokonując ekspertyzy finansowej, która pozwala właściwie podjąć decyzję w zakresie sposobu finansowania firmy.
Udziela sprawdzonych, praktycznych wskazówek, jak osiągnąć cel biznesowy, którym jest pozyskanie źródła w zakresie finansowania.
Nie czekaj i skontaktuj się z nami, abyśmy mogli pomóc i Tobie!
Dokładnie przeanalizujemy Twoją sytuację i znajdziemy rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne.
Mimo znacząco ograniczonej oferty kredytów na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej i dla firm będących na rynku krócej niż rok, nasi pośrednicy kredytowi są w stanie nie tylko znaleźć odpowiednie rozwiązanie – korzystne zarówno pod kątem wysokości środków, jak i opłat związanych z samą pożyczką – ale także przeprowadzić właścicieli przez wszystkie formalności.
Pomagamy w skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosków, cierpliwie odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Wiemy, jak ważnym jest odpowiednie doradztwo i wsparcie merytoryczne, kiedy dopiero rozpoczyna się przygodę z własnym biznesem.
Pośrednicy kredytowi HABZA Finanse pomogą Ci w doborze najlepszego sposobu finansowania Twojej działalności. A może myślisz o przeniesieniu kredytu na start do innego banku? Zgłoś się do nas!
Pośrednicy kredytowi z firmy HABZA Finanse pomogą Ci w doborze najlepszego sposobu finansowania Twojej działalności. Myślisz o przeniesieniu kredytu na start do innego banku? Zgłoś się do nas!
Skontaktuj się z doradcą
Każda firma może mieć inne potrzeby, w zależności między innymi od tego, w jakiej branży działa i jaki typ usług lub produktów oferuje. Początkujący przedsiębiorca niekiedy więc musi zakupić drogie maszyny i narzędzia, aby zacząć działać, a niekiedy wystarczy laptop z dostępem do Internetu. Czasami więc młoda firma ma potrzeby bardziej natury inwestycyjnej, a czasami potrzebuje wsparcia z bieżącymi wydatkami (składki, podatki, opłaty za biuro), zanim uda się pozyskać klientów i zostaną wypłacone środki za świadczone usługi. Dlatego też kredyt na start można wykorzystać na bardzo różnorodne cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, co czyni ten produkt finansowy bardzo uniwersalnym. Jedynym ograniczeniem w zakresie tego, na co pozwala taki kredyt, może być jego maksymalna kwota, która zależna jest od takich czynników, jak ilość innych zaciągniętych już zobowiązań finansowych czy przewidywane dochody.
Formalności związane z kredytem na start przypominają te, które dotyczą innych kredytów dla firm. Oznacza to, że konieczne będzie złożenie wniosku kredytowego i dołączenie do niego (lub dostarczenie w późniejszym terminie, jeśli bank o to poprosi) odpowiednich dokumentów. Z uwagi na krótki czas istnienia firmy, potencjalny kredytodawca może wymagać nieco innego zestawu dokumentów, niż w przypadku przedsiębiorstw z większym stażem. Pewne elementy pozostają jednak takie same, jak chociażby wymaganie dostarczenia dokumentów rejestrowych (o ile firma już powstała – istnieje także możliwość kredytu na start jeszcze przed formalnym rozpoczęciem prowadzenia działalności). Przykładowo, konieczne może być przedstawienie biznesplanu lub przewidywań w zakresie przyszłych dochodów firmy. Dobrym pomysłem jest zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanego doradcy kredytowego, z którego wsparciem kredyt dla start będzie zaciągnięty szybciej i sprawniej, ponieważ weźmie on na siebie większość formalności.
W zdecydowanej większości branż rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z dużymi lub nawet ogromnymi wydatkami, które zaczną się zwracać dopiero po pewnym czasie. Jednocześnie nie każdy, kto ma wiedzę, umiejętności i pomysł, aby potencjalnie założyć firmę, której uda się odnieść sukces, dysponuje dużymi oszczędnościami. Istnieje wiele zewnętrznych źródeł finansowania, takich jak chociażby pozyskanie inwestorów, ale kredyt na start w wielu przypadkach może być lepszym rozwiązaniem. Choćby z tego względu, że przedsiębiorca dalej pozostaje jedynym właścicielem firmy i może samodzielnie podejmować wszelkie decyzje, a wierzyciel oczekuje od niego jedynie zwrotu pożyczonych środków, nie na przykład udziałów w firmie. Jednocześnie przed zaciągnięciem tego typu kredytu warto dobrze się zastanowić, jakiej dokładnie sumy się potrzebuje i w jaki sposób może ona zostać najefektywniej wydana, tak aby zmaksymalizować pozytywny wpływ tego zastrzyku gotówki na rozwój firmy.
Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od zdolności kredytowej klienta