Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

[Głosów:97    Średnia:4.5/5]

Habza Finanse » blog » Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać? 

 

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to najłatwiejszy i najszybszy sposób na to, by pozbyć się nadmiaru miesięcznych rat. Korzystając z oferty takiego kredytu zaciągamy nowe zobowiązanie, które pokrywa wszystkie dotychczasowe, dzięki czemu nie musimy spłacać kilku czy nawet kilkunastu rat. Zamiast tego realizujemy już tylko jedną płatność w miesiącu i mamy tylko jednego wierzyciela. To bardzo ważne, bo pozwala utrzymać na dobrym poziomie naszą historię kredytową albo na nowo ją zbudować, jeśli mieliśmy wcześniej kłopoty finansowe.

Jeśli należymy do grona tych osób, które dotychczas zbyt swobodnie decydowały się na pożyczanie pieniędzy z kolejnych instytucji finansowych, kredyt konsolidacyjny jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. W jego skład mogą wejść nie tylko standardowe pożyczki bankowe, ale również limity w kontach, karty kredytowe, czy, coraz częściej obecne na rynku, chwilówki. Jeśli nasza życiowa sytuacja robi się coraz trudniejsza, a miesięczne zobowiązania zaczynają mocno doskwierać, czas rozejrzeć się za dobrym rozwiązaniem. Gdzie szukać i gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Poszukiwania w historii kredytowej

gdzie dostac kredyt konsolidacyjny

Najlepszym sposobem na to, by obrać dobry kierunek poszukiwań, jest prześwietlenie swojej historii kredytowej. Możemy oczywiście to zrobić za pomocą historii przelewów, miesięcznych spłat, czy odznaczeniu w harmonogramie kolejnych rat. Przydatny może się również okazać raport z Biura Informacji Kredytowej, który będzie nie tylko bardzo szczegółowy, ale również podpowie nam, jak naszą historię widzą banki i instytucje finansowe. Czasem zdarza się zobowiązanie, o którym dawno mogliśmy zapomnieć, a mimo to wciąż widnieje w BIK-u jako niespłacone. Warto wiedzieć o wszystkim, ponieważ nawet niewielka suma zaległości może przekreślić nasze szanse na kredyt konsolidacyjny. Informacje zawarte w raporcie pozwolą nam na ewentualne uregulowanie zaległości i zadbanie o odpowiedni “wygląd” naszej historii spłat zobowiązań. Jeśli jednak doskonale wiemy, że raport na nasz temat nie będzie pozytywny, ponieważ aktualnie znajdujemy się w finansowym dołku lub wyszliśmy z niego niedawno – jego zamawianie możemy sobie odpuścić. Negatywna historia kredytowa automatycznie skieruje nasze poszukiwania w inne miejsce niż banki.

Kredyt konsolidacyjny – banki zarezerwowane dla najlepszych

Musimy zdać sobie sprawę, że pozytywna historia w BIK-u otwiera nam drzwi do większości banków i, co za tym najczęściej idzie, najciekawszych, najtańszych ofert. Prezentujemy się wówczas jako klienci rzetelni i godni zaufania – czyli tacy, którym banki po prostu chcą pożyczać pieniądze. Kredyt konsolidacyjny otrzymamy wówczas bez problemu, niejednokrotnie na atrakcyjnych warunkach. Nawet jeśli nasze zarobki w stosunku do wysokości miesięcznych rat nie są wystarczające – warunki konsolidacji mogą to zmienić. Wystarczy kredyt wydłużyć, a miesięczne raty staną się niższe, dlatego z zadowalającym raportem BIK możemy udać się prosto do banku. Jeśli jednak takiego nie mamy, na konsolidację w standardowych bankach nie możemy liczyć. Wówczas pomocną dłoń wyciągną do nas firmy pożyczkowe, które zaoferują kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Takie instytucje nie sprawdzają naszej historii i nie oglądają raportów na nasz temat. Pamiętajmy jednak, że często rekompensują to sobie wyższymi kosztami pożyczki.

Kredyt konsolidacyjny – ostrożność przede wszystkim!

Kiedy problemy finansowe nie pozwalają nam spać spokojnie, zależy nam przede wszystkim na tym, by konsolidację załatwić jak najszybciej. W obliczu negatywnej historii kredytowej staje się to jednak trudniejsze. Z pewnością natkniemy się wówczas na kuszące oferty pożyczek konsolidacyjnych, które reklamowane są na darmowych portalach ogłoszeniowych. Może to być jednak pułapka. O działalności tych firm nie wiadomo zbyt wiele, ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje, a przez to zdecydowanie nie budzą zaufania. Nie znamy ich praktyk i sposobów, za pomocą których będą egzekwować należności. Takie pożyczki wiążą się zatem z dużym ryzykiem. Jeśli szukamy miejsca, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, skorzystajmy z pomocy firm, które mają w tym doświadczenie. Należy zacząć od znalezienia takiej instytucji, która cieszy się zaufaniem na rynku – istnieje na stronach internetowych, portalach społecznościowych i bez problemu znajdziemy o niej opinie, które pochodzą od innych ludzi. Uzyskamy wówczas pewność, że kredyt konsolidacyjny będzie nas pomocą, a nie finansową pułapką.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – jeśli z jakiś powodów wpadliśmy w nadmierne zadłużenie i suma miesięcznych rat przekracza nasze możliwości finansowe. Tym samym nie stać nas na to aby terminowo spłacać wszytkie zobowiązania. Powinniśmy wiedzieć, że im dłużej zwlekamy tym nasza sytuacja się pogarsza. Dlatego Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse radzi, aby zastanowić się nad możliwością konsolidacji zobowiązań kredytem bankowym. W ten sposób mamy szansę na wyjście na prostą. Dzięki konsolidacji możemy liczyć na zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Jest to możliwe dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno i wydłużeniu okresu kredytowania. Od teraz rata kredytu konsolidacyjnego będzie dostosowana do naszych możliwości finansowych, a tym samym możliwa do spłaty w ustalonym harmonogramem terminie. W Internecie oraz na forach kredytowych możemy znaleźć wiele informacji na temat tego, które banki oferują kredyt konsolidacyjny i spróbować uzyskać go we własnym zakresie. Możemy także poszukać zaufanej, sprawdzonej firmy specjalizującej się w oddłużaniu i z pomocą profesjonalnego doradcy przejść przez cały proces kredytowania.

Izabela Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów. Znajduje się w gronie pracowników z najdłuższym stażem pracy w firmie Habza Finanse.

Klienci przede wszystkim cenią sobie współpracę z tym doradcą za konkretne działania, rzetelność, szczerość, cierpliwość w wyjaśnianiu obowiązujących procedur a także empatię w stosunku do osób z którymi współpracuje. Dużo czasu i starań wymaga uzyskanie jak najtańszej oferty kredytowej i do tego przywiązuje bardzo dużą wagę. 

Izabela swoją skuteczność w pozyskiwaniu kredytów uzyskuje dzięki dużej dokładności, dociekliwości i skrupulatności. Każdego klienta traktuje z należytym szacunkiem.

Doradca może poszczycić się dużą ilością pozytywnych opinii w internecie dodawanych przez klientów od wielu lat. W pośrednictwie kredytowym pracuje od 2012 roku a wcześniej od 2003 roku zajmowała się sprzedażą produktów bankowych i jednocześnie zajmowała stanowiska dyrektorskie w placówkach bankowych gdzie zachowała wiele kontaktów i możliwości uzyskania pozytywnych decyzji w trybie indywidualnym.

Dużą część obsługiwanych klientów stanowią stali, powracający i zadowoleni z obsługi klienci. Izabela jest osobą bardzo zorganizowaną i skutecznie potrafi łączyć życie rodzinne oraz obsługę klientów, bardzo często w niestandardowych godzinach. Do hobby można zaliczyć występy epizodyczne w serialach, śpiew w scholi, modeling.

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online