Kredyt dla osób osiągających dochody za granicą – poradnik

Kredyt dla osób osiągających dochody za granicą – poradnik

[Głosów:602    Średnia:4.8/5]

Habza Finanse » blog » Kredyt dla osób osiągających dochody za granicą – poradnik

Kredyt dla osób osiągających dochody za granicą

Jeżeli chciałbyś uzyskać kredyt dla pracujących za granicą nasz artykuł powinien rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości z nim związane. Dowiesz się, jakie dokumenty należy przedstawić i jakie wymagania spełnić, a także na jaką kwotę i jaki czas spłaty możesz liczyć. To prawda, że kredyt dla osób osiągających dochody za granicą udzielany jest przez banki niechętnie, jednak HABZA Finanse udało się znaleźć rozwiązanie, które umożliwi Ci pozyskanie dodatkowego finansowania – w sposób sprawny, przejrzysty i skuteczny.

Ponad 2,5 miliona Polaków uzyskuje dochody za granicą

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec 2016 roku poza granicami Polski przebywało około 2,5 miliona rodaków. Od czasu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 roku najpopularniejszym kierunkiem emigracji wciąż pozostaje Wielka Brytania, gdzie mieszka i pracuje obecnie ponad 780 tysięcy obywateli Polski. Po otwarciu granic sporo jest nas także u najbliższych zachodnich sąsiadów – na miejsce do życia i zarobku Niemcy wybrało kolejnych 700 tysięcy osób. Polacy chętnie wyjeżdżają również do Holandii, Irlandii i Włoch (obecnie po około 100 tysięcy w każdym z tych państw) oraz Norwegii, Francji i Belgii (między 60 a 80 tysięcy obywateli w każdym z tych krajów). Język polski można usłyszeć również w Szwecji, Hiszpanii czy Portugalii. Co więcej, badania z zeszłego roku pokazały, że kolejne prawie 3 miliony Polaków myśli o wyjeździe za granicę.

Kredyt dla pracujących za granicą – czy to możliwe?

Wielu Polaków, którzy decydują się na pracę poza granicami naszego kraju, pozostawia tu swoje rodziny, przesyłając zarobione w Anglii czy Niemczech pieniądze swoim bliskim. W praktyce oznacza to więc, że nad Wisłą żyją dziesiątki tysięcy rodzin, dla których głównym lub częściowym źródłem utrzymania jest dochód osiągany za granicą. Stałe, wysokie zarobki uzyskiwane poza Polską nie gwarantują jednak możliwości ubiegania się na ich podstawie o kredyt w Polsce. A sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowego finansowania zdarzają się przecież w każdym polskim domu. Czy zatem kredyt dla osób osiągających dochody za granicą w ogóle wchodzi w grę? Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom.

Pracuję i zarabiam za granicą. Czy dostanę kredyt?

Jeżeli interesuje Cię kredyt dla pracujących za granicą to wiesz już zapewne, że nie jest to łatwa sprawa. HABZA Finanse ma jednak w swojej ofercie rozwiązanie, które pozwoli uzyskać Ci dodatkowe finansowanie nawet, jeżeli cały swój dochód osiągasz poza Polską. Zdobyte w ten sposób przeznaczyć możesz na dowolnie wybrany cel – czy będzie to zakup nowego samochodu, wyjazd na egzotyczne wakacje, zaopatrzenie się w sprzęt RTV i AGD, jak również remont lub kupno mieszkania, a także budowa wymarzonego domu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby pieniądze te spożytkować na wymarzone, huczne wesele.

Jakie warunki trzeba zatem spełnić, żeby dostać Kredyt dla osób pracujących za granicą?

Po pierwsze, zatrudnienie musi trwać co najmniej od 6 miesięcy oraz umowa (kontrakt) powinna być zawarta co najmniej na 6 miesięcy do przodu.

Po drugie, w celu udokumentowania zatrudnienia potrzebne będą wyciągi potwierdzające wpływ wynagrodzenia za 6 ostatnich  miesięcy. Pracodawca zagraniczny musi przelewać wynagrodzenie na konto walutowe w banku prowadzącym działalność w Polsce. W celu udokumentowania okresu zatrudnienia należy przedstawić umowę o pracę/kontrakt lub zaświadczenie o zarobkach wystawione w wersji polsko-angielskiej.

Po trzecie, nie musisz martwić się swoją historią kredytową w BIK. Jeżeli nie zaciągnąłeś w swoim życiu żadnego kredytu, który zapewnił Ci punkty i zbudował pozytywną historię – nie ma to dla nas znaczenia, bo chcąc zaciągnąć w HABZA Finanse kredyt skierowany do osób pracujących za granicą nie bierzemy pod uwagę braku punktacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Po czwarte, jeżeli masz na swoim koncie kredyty typu “chwilówka“, także nie musisz się nimi przejmować, gdyż ich posiadanie nie obniża dla nas Twojej zdolności kredytowej.

Kredyt dla osób osiągających dochód za granicą w HABZA Finanse – maksymalnie na 160 tysięcy złotych i okres spłaty 96 miesięcy, czyli ośmiu lat.

Umowę o pracę lub zaświadczenie o zarobkach napisane w innym języku niż język polski lub angielski, należy przedstawić przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Co ważne nie wymagamy przestawiania BIK zagranicznego, sprawdzany jest tylko BIK polski zawierający relację kredytową z bankami prowadzącymi działalność na terenie Polski.

Jak więc widać, fakt uzyskiwania pensji poza granicami naszego kraju nie dyskredytuje Cię w procesie ubiegania się o dodatkowe finansowanie. Skontaktuj się z nami – czekają na Ciebie doradcy z wieloletnim doświadczeniem i zrozumieniem dla różnych życiowych sytuacji.

Mateusz – Z branżą finansową związany od początku swojej kariery zawodowej. Pracował w kilku dużych korporacjach, gdzie zdobywał wiedzę związaną z finansami, jednak cały czas czuł, że nie jest to praca jego marzeń. W końcu trafił do Habza Finanse, gdzie nie dość, że się realizuje to jeszcze pomaga innym w wyjściu z trudnych sytuacji.

Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek, bo to z nimi nasi klienci mają największe problemy. Do każdego przypadku podchodzi indywidualnie, dzięki czemu cały czas się rozwija oraz nie zna takiego pojęcia jak „nuda w pracy”. Największą zapłatą dla niego jest słowo „dziękuję” od klienta, bo wtedy wie, że klient nie tylko uzyskał pomoc finansową, ale ma też poczucie, że praca została wykonana najlepiej jak było to możliwe. Z kolei podczas pierwszej rozmowy z klientem najbardziej lubi tych, którzy twierdzą, że nie da się im pomóc. Pracuje wtedy ze zdwojoną siła, ponieważ jego ambicja, nie pozwala mu się poddać.

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online