Kredyt dla pracujących za granicą – poradnik

Kredyt dla pracujących za granicą – poradnik

[Głosów:532    Średnia:5/5]

Habza Finanse » blog » Kredyt dla pracujących za granicą – poradnik

 

Kredyt dla osób osiągających dochody za granicą

Jeżeli chciałbyś uzyskać kredyt dla pracujących za granicą nasz artykuł powinien rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości z nim związane. Dowiesz się, jakie dokumenty należy przedstawić i jakie wymagania spełnić, a także na jaką kwotę i jaki czas spłaty możesz liczyć. To prawda, że kredyt dla osób osiągających dochody za granicą udzielany jest przez banki niechętnie, jednak w HABZA Finanse udało nam się znaleźć rozwiązanie, które umożliwi Ci pozyskanie dodatkowego finansowania – w sposób sprawny, przejrzysty i skuteczny.

Ponad 2,5 miliona Polaków uzyskuje dochody za granicą

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec 2016 roku poza granicami Polski przebywało około 2,5 miliona rodaków. Od czasu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 roku najpopularniejszym kierunkiem emigracji wciąż pozostaje Wielka Brytania, gdzie mieszka i pracuje obecnie ponad 780 tysięcy obywateli Polski. Po otwarciu granic sporo jest nas także u najbliższych zachodnich sąsiadów – na miejsce do życia i zarobku Niemcy wybrało kolejnych 700 tysięcy osób. Polacy chętnie wyjeżdżają również do Holandii, Irlandii i Włoch (obecnie po około 100 tysięcy w każdym z tych państw) oraz Norwegii, Francji i Belgii (między 60 a 80 tysięcy obywateli w każdym z tych krajów). Język polski można usłyszeć również w Szwecji, Hiszpanii czy Portugalii. Co więcej, badania z zeszłego roku pokazały, że kolejne prawie 3 miliony Polaków myśli o wyjeździe za granicę.

Kredyt dla pracujących za granicą – czy to możliwe?

Wielu Polaków, którzy decydują się na pracę poza granicami naszego kraju, pozostawia tu swoje rodziny, przesyłając zarobione w Anglii czy Niemczech pieniądze swoim bliskim. W praktyce oznacza to więc, że nad Wisłą żyją dziesiątki tysięcy rodzin, dla których głównym lub częściowym źródłem utrzymania jest dochód osiągany za granicą. Stałe, wysokie zarobki uzyskiwane poza Polską nie gwarantują jednak możliwości ubiegania się na ich podstawie o kredyt w Polsce. A sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowego finansowania zdarzają się przecież w każdym polskim domu. Czy zatem kredyt dla osób osiągających dochody za granicą w ogóle wchodzi w grę? Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom.

Pracuję i zarabiam za granicą. Czy dostanę kredyt?

Jeżeli interesuje Cię kredyt dla pracujących za granicą to wiesz już zapewne, że nie jest to łatwa sprawa. HABZA Finanse ma jednak w swojej ofercie rozwiązanie, które pozwoli uzyskać Ci dodatkowe finansowanie nawet, jeżeli cały swój dochód osiągasz poza Polską. Zdobyte w ten sposób przeznaczyć możesz na dowolnie wybrany cel – czy będzie to zakup nowego samochodu, wyjazd na egzotyczne wakacje, zaopatrzenie się w sprzęt RTV i AGD, jak również remont lub kupno mieszkania, a także budowa wymarzonego domu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby pieniądze te spożytkować na wymarzone, huczne wesele.

Jakie warunki trzeba zatem spełnić, żeby dostać Kredyt dla osób pracujących za granicą?

Po pierwsze, zatrudnienie musi trwać co najmniej od 12 miesięcy a umowa (kontrakt) powinna być zawarta na czas nieokreślony. W przypadku umowy na czas określony wymagana będzie promesa gwarantująca przedłużenie umowy na czas nieokreślony, po zakończeniu aktualnie obowiązującej umowy.

W celu udokumentowania zatrudnienia potrzebne będą wyciągi potwierdzające wpływ wynagrodzenia za dwanaście ostatnich  miesięcy. Mogą one przychodzić na konto walutowe w banku prowadzącym działalność w Polsce, ale nie jest to konieczność. Tak samo honorujemy poświadczone wpływy na konto założone w banku prowadzącym działalność za granicą. W celu udokumentowania okresu zatrudnienia należy przedstawić umowę o pracę/kontrakt.

Po drugie, wymagany jest również przedłożenie zeznania podatkowego za poprzedni rok. Rozliczenie może być składane zarówno w Polsce, jak i w państwie, w którym pracujesz. Co ważne, Twój pracodawca nie musi mieć ani jednego swojego oddziału w Polsce.

Po trzecie, nie musisz martwić się swoją historią kredytową w BIK. Jeżeli nie zaciągnąłeś w swoim życiu żadnego kredytu, który zapewnił Ci punkty i zbudował pozytywną historię – nie ma to dla nas znaczenia, bo chcąc zaciągnąć w HABZA Finanse kredyt skierowany do osób pracujących za granicą nie bierzemy pod uwagę braku punktacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Po czwarte, jeżeli masz na swoim koncie kredyty typu “chwilówka”, także nie musisz się nimi przejmować, gdyż ich posiadanie nie obniża dla nas Twojej zdolności kredytowej.

Kredyt dla osób osiągających dochód za granicą w HABZA Finanse przyznajemy na kwotę maksymalnie 200 tysięcy złotych i okres spłaty 96 miesięcy, czyli ośmiu lat.

Wszystkie dokumenty napisane w języku obcym, należy przedstawić przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Pozytywna informacja jest taka, że prosimy o przetłumaczenie dokumentów dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Do procesowania wniosku wystarczą nam dokumenty wystawione w języku obcym.

Jak więc widać, fakt uzyskiwania pensji poza granicami naszego kraju nie dyskredytuje Cię w procesie ubiegania się o dodatkowe finansowanie. Skontaktuj się z nami – czekają na Ciebie doradcy z wieloletnim doświadczeniem i zrozumieniem dla różnych życiowych sytuacji.

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online