Kredyt konsolidacyjny pozabankowy

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy

[Głosów:522    Średnia:5/5]

Habza Finanse » blog » Kredyt konsolidacyjny pozabankowy

 

Czym jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy i kto może go otrzymać?

Naturalną potrzebą człowieka jest chęć życia na określonym poziomie. Codziennie bombardowani jesteśmy niezliczoną ilością reklam, namawiających nas do zakupu różnych produktów i usług, które pomogą nam ten poziom osiągnąć i utrzymać. Lubimy otaczać się ładnymi, funkcjonalnymi rzeczami, jeździć na zagraniczne wakacje, a w razie potrzeby nie musieć czekać w kolejce do lekarza w państwowej przychodni, tylko móc pozwolić sobie na prywatną wizytę, albo i całe, nierzadko kosztowne leczenie. Nie lubimy martwić się o pieniądze, więc często korzystamy również z możliwości oferowanych przez banki oraz inne instytucje finansowe – zaciągamy mniejsze i większe kredyty, nierzadko również po to, aby wspomóc spłatę tych, które już wzięliśmy. W wielu przypadkach kwestią czasu jest więc nadejście dnia, w którym okaże się, że nie radzimy sobie z regulowaniem naszych zobowiązań – raty opłacamy po terminie albo wcale, a wierzyciele wysyłają do nas groźnie brzmiące pisma lub, w skrajnych przypadkach, pukają do naszych drzwi. Zaciągnięcie kolejnej pożyczki w banku jest już wykluczone – nie mamy zdolności kredytowej, a nasz raport w BIK jest negatywny. W takiej sytuacji powinniśmy poważnie rozważyć skorzystanie z narzędzia, jakim jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Pozwala on na spłacenie kilku zobowiązań i połączenie ich w jedną, mniejszą ratę – niezależnie od tego negatywnej historii kredytowej, zamykającej naszą drogę do pozyskania finansowania w tradycyjnych placówkach bankowych.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Jeżeli spłata zaciągniętych przez Ciebie dotychczas zobowiązań staje się trudniejsza z miesiąca na miesiąc, naturalnym jest, że szukasz innego sposobu na odzyskanie finansowej niezależności i spokoju ducha. Na czym jednak polega kredyt konsolidacyjny pozabankowy i dlaczego osiągnięta dzięki połączeniu dotychczasowych kredytów rata jest niższa? Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą wydłużenia okresu kredytowania – instytucja parabankowa, do której się zwrócimy, podlicza całe nasze zadłużenie, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i podpisaniu umowy, po prostu je za nas spłaca. Powstałą w ten sposób nową pożyczkę – na łączną sumę zobowiązań, które konsolidowaliśmy – dzieli się na ilość miesięcy, uzyskując nową, niższą ratę, o której spłacie musimy pamiętać tylko raz w miesiącu.

Konsolidujemy kredyty w parabanku – jakich dokumentów potrzebujemy?

Niestety, kiedy konieczne jest zaciągnięcie kolejnego kredytu, to zazwyczaj brakuje nam już zdolności kredytowej. Dla banków jesteśmy już więc niewidzialni – negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej lub Krajowym Rejestrze Długów zamyka drogę do kolejnej pożyczki. Wciąż jednak mamy duże szanse, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny pozabankowy, czyli produkt skonstruowany z myślą o tych, którym przytrafiły się problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. W wielu przypadkach opóźnienia, które tolerują prywatne firmy udzielające tego typu pożyczek, mogą sięgać nawet 90 dni. Nie interesuje ich nasz raport w BIK i KRD; zazwyczaj nie jest on nawet sprawdzany – ale jeżeli już, to parabanki biorą je pod uwagę tylko w skrajnych, bardzo rzadkich sytuacjach. Większość klientów, którzy ubiegają się o kredyt konsolidacyjny pozabankowy, chcą uporać się z długami w szybki sposób i przy minimum formalności.

Jakie dokumenty będziemy musieli przygotować, żeby móc z niego skorzystać? Lista różnić będzie się w zależności od firmy, w której zdecydujemy się połączyć nasze zobowiązania, jednak większość z nich sprawdzić będzie chciała:

  1. naszą tożsamość (z pomocą dowodu osobistego, paszportu bądź prawa jazdy)
  2. nasze dochody – wymagane może być zarówno zaświadczenie (czyli specjalny dokument wypełniony przez pracodawcę, odcinek renty bądź emerytury) jak i oświadczenie (czyli po prostu nasza pisemna deklaracja o wysokości zarobków)
  3. wysokość i terminowość zobowiązań, które chcemy skonsolidować – potrzebne będą więc umowy pożyczek i kredytów oraz harmonogram ich spłat

Trzeba podkreślić, że większość instytucji pozabankowych honoruje różne źródła dochodu, takie jak alimenty, dodatki socjalne (w tym 500+), dochody z najmu czy stypendiów. Musimy także wskazać rachunki, na które przelane zostaną środki w ramach spłaty naszych połączonych zobowiązań.

W wielu firmach kredyt konsolidacyjny pozabankowy otrzymać można również online, bez wychodzenia z domu. Co ważne, często istnieje również możliwość dobrania dodatkowej kwoty na inne wydatki – zostaje ona doliczona do kwoty konsolidowanych kredytów i dodana do naszej nowej, niższej miesięcznej raty.

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online