Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Kredyt konsolidacyjny w parabanku

 

[Głosów:4    Średnia:4.5/5]

 

 

Habza Finanse » blog » Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Jak wskazują statystyki, Polacy zadłużają się często i chętnie, a banki oraz instytucje finansowe generalnie im na to pozwalają. Kiedy jednak poziom naszego zadłużenia staje się zbyt ciężki do udźwignięcia lub, co gorsza, zdarzają się nam opóźnienia w spłacie zobowiązań, szukamy rozwiązania naszych finansowych problemów. Niestety, banki, które wcześniej ochoczo pożyczały nam pieniądze, nie są zbyt chętne, żeby nas wspomóc. Wtedy powinniśmy rozważyć kredyt konsolidacyjny w parabanku – rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. To propozycja dla tych klientów, którzy z różnych powodów nie mogą liczyć na uzyskanie tego typu finansowania w tradycyjnych bankach, a także dla tych osób, którym zależy na czasie i uproszczonych formalnościach. W dużym skrócie bowiem kredyt konsolidacyjny w parabanku jest faktycznie łatwiejszy i szybszy do uzyskania, jednak również najczęściej jest rozwiązaniem nieco droższym. W swojej ofercie posiada go wiele firm pożyczkowych, więc dziś przyjrzyjmy mu się z bliska.

Czym kredyt konsolidacyjny w parabanku różni się od konsolidacji w tradycyjnym banku?

Na wstępie należy sobie powiedzieć, iż kredyt konsolidacyjny w parabanku co do zasady nie różni się niczym od tego typu produktów oferowanych przez tradycyjne banki. Opiera się oczywiście na dobrze znanym nam mechanizmie konsolidacji kredytów. Przypomnijmy, że podzielić możemy go na trzy etapy:

  1. Zsumowanie całego naszego zadłużenia, które chcemy skonsolidować. Bierzemy pod uwagę produkty takie jak: karta kredytowa, karta debetowa oraz limity w koncie, kredyty gotówkowe i kredyty ratalne, a także kredyt na samochód. Schody mogą zacząć się w przypadku pożyczek zaciąganych w parabankach oraz chwilówek – nie wszystkie banki chcą konsolidować takie zadłużenie; same parabanki nie mają z tym zazwyczaj większego problemu. Pamiętaj, że musisz posiadać wszystkie umowy dla tych kredytów, harmonogram ich spłat oraz aktualne saldo zadłużenia, jak i numer konta do jego spłaty. Dodatkowo, jeżeli masz dobrą historię kredytową i stosunkowo wysokie dochody, możesz również liczyć na bonus w postaci dodatkowej gotówki, którą przeznaczyć można na dowolny cel. Dodawana jest ona do kwoty konsolidacji. Taką opcję posiada też zazwyczaj kredyt konsolidacyjny w parabanku.
  2. Twoje długi zostają spłacone, a tym samym zakończone – w bankach i firmach pożyczkowych, gdzie były początkowo zaciągnięte. Teraz jesteś dłużnikiem instytucji, która udzieliła Ci finansowania i przeprowadziła konsolidację. Masz teraz jeden kredyt oraz jedną, niższą ratę, o której musisz pamiętać.
  3. Kwota, która powstała w wyniku konsolidacji, dzielona jest przez liczbę miesięcy, w trakcie których zobowiązujesz się ją spłacić. To w ten sposób udaje się uzyskać ratę niższą, niż suma poprzednich rat – okres spłaty wydłużany jest maksymalnie. Tak, żeby osiągnąć satysfakcjonująco niską kwotę, której comiesięcznie uiszczanie jest dla Ciebie możliwe. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wskazania dnia miesiąca, na który przypadnie data spłaty – żebyś zawsze posiadał potrzebne środki, może to być np. dzień po otrzymaniu wypłaty.

Proces ten jest generalnie taki sam, niezależnie od tego, czy chodzi o kredyt konsolidacyjny w parabanku czy też inny tego rodzaju produkt. W związku z faktem, iż Polacy zaciągają coraz więcej różnego rodzaju pożyczek, zyskuje on na popularności i znajduje się w ofercie wielu banków i instytucji finansowych.

Kredyt konsolidacyjny w parabanku – dla kogo?

Czym jednak kredyt konsolidacyjny w parabanku różni się od konsolidacji, którą przeprowadza tradycyjny bank? Po pierwsze, jak wskazaliśmy powyżej, chodzi o rodzaj zadłużenia, które może wejść w skład konsolidacji. Banki rzadko zgadzają się na to, żeby mogły się w nim znaleźć pożyczki pozabankowe oraz chwilówki. Firmy pożyczkowe i parabanki oczywiście chętnie konsolidują również i takie długi. Kredyt konsolidacyjny w parabanku od zwykłej konsolidacji różni się również ilością formalności – w jednym i drugim przypadku trzeba oczywiście dostarczyć dokumentację dotyczącą spłacanych w ramach tej procedury pożyczek, jednak sam proces w parabankach jest zazwyczaj sprawniejszy. Głównie ze względu na fakt bardziej liberalnego podejścia do zdolności kredytowej i ewentualnych opóźnień w spłacie dotychczasowych kredytów. W większości sytuacji banki nie tolerują zaległości w BIK, jednak gdy idzie o kredyt konsolidacyjny w parabanku nie stanowi to raczej przeszkody. Podobnie jak źródła naszego dochodu – podczas gdy w banku często krzywo patrzy się na umowy cywilnoprawne i preferuje się umowę o pracę na czas nieokreślony, firmy pożyczkowe akceptują różne formy zatrudnienia. Ostatnią, ważną różnicą są koszty – parabanki, owszem, mają mniej wyśrubowane wymagania względem swoich klientów, ale najczęściej też więcej za to kasują. Kredyt konsolidacyjny w parabanku będzie zazwyczaj droższy niż ten, który moglibyśmy zaciągnąć w banku tradycyjnym – widać to w prowizji od jego udzielenia oraz wysokości oprocentowania. Jednak jeżeli zależy nam na czasie, odstraszają nas skomplikowane formalności, lub, po prostu, nie spełniamy wymagań stawianych w tej kwestii przez banki, kredyt konsolidacyjny w parabanku bez wątpienia jest rozwiązaniem, które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online