Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

[Głosów:11    Średnia:5/5]

Habza Finanse » blog » Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

 

Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

We współczesnym świecie trudno wyobrazić już sobie normalne funkcjonowanie bez posiadania samochodu – najlepiej sprawnego i bezawaryjnego. Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy jesteś w związku, czy masz dzieci czy też nie, wygodny środek lokomocji, nieuzależniony od rozkładu jazdy często spóźniającej się komunikacji miejskiej, nie jest już luksusem, ale pozycją obowiązkową. Wielu Polaków wybrało życie poza dużymi miastami i aglomeracjami, gdzie funkcjonowanie bez samochodu jest w zasadzie niemożliwe. Nie wszędzie dociera transport zbiorowy, a jeżeli nawet tak jest, to wciąż pozostawia on wiele do życzenia – zaczynając od warunków podróżowania, poprzez małą ilość połączeń, a na opóźnieniach w rozkładzie kończąc. Chęć i potrzeba posiadania własnych czterech kółek nikogo więc nie dziwi.

Kredyt na zakup samochodu bez zaświadczeń – dla kogo, jakie są wymagania?

Zakup własnego samochodu często jest jednak sporym finansowym wyzwaniem. Rzadko kogo, szczególnie w młodym wieku lub mając na utrzymaniu rodzinę, stać na to, żeby sprawić sobie komfortowy, bezpieczny i niezawodny pojazd. Naturalną odpowiedzią zdaje się być tani kredyt samochodowy, jednak nie każdy przecież może go uzyskać – na drodze do niego często stają nam nasze poprzednie zobowiązania, skutecznie blokujące przyznanie nowej pożyczki. Nasza historia kredytowa sprawia, że zdobycie dodatkowych pieniędzy w tradycyjnym banku staje się niemożliwe.

Rozwiązaniem naszej sytuacji może stać się kredyt samochodowy bez BIK i KRD oferowany przez instytucje pozabankowe. Do uzyskania takiej pożyczki wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać dowód osobisty z numerem PESEL oraz numer konta bankowego do wypłaty środków. Konieczne będzie również wypełnienie krótkiego wniosku, w którym pytani będziemy o wysokość naszych dochodów (niezależnie od ich źródła: może być to umowa o pracę, ale także umowa cywilnoprawna – o dzieło lub umowa zlecenie – kontrakt, renta bądź emerytura, wpływy z wynajmu, dzierżawy, działalności rolniczej, alimentów bądź stypendiów, lub też dowolna kombinacja wszystkich powyższych) oraz wysokość naszych miesięcznych zobowiązań (wydatki na czynsz, utrzymanie domu/mieszkania, media, wyżywienie etc.), a także o to, ile osób pozostaje na naszym utrzymaniu. Co bardzo ważne, wszystkie te informacje mają charakter deklaratywny – to znaczy my sami oświadczamy, że poziom zarobków i wydatków jest taki, a nie inny; nie musimy tego potwierdzać zaświadczeniami od pracodawcy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego czy innych instytucji. Istotnym jest, że firma udzielająca nam pożyczki nie będzie też weryfikować podanych przez nas informacji w BIK.

Wniosek pod kredyt samochodowy

Po wypełnieniu wniosku o kredyt samochodowy bez zaświadczeń następuje jego analiza – proces ten trwa od kilku do kilkunastu minut i w przypadku parabanków w dużej ilości przypadków kończy się pozytywnie, czyli przyznaniem wnioskowanej przez nas kwoty. Pieniądze znajdują się na naszym koncie w ciągu kolejnych kilkunastu minut, mogą być też wypłacone w gotówce w siedzibie firmy pożyczkowej. Podobnym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy przez Internet, pozwalający na uzyskanie interesującej nas kwoty bez wychodzenia z domu. Procedura wygląda w zasadzie tak samo, jednak wszystkich formalności dokonujesz sam, wypełniając wniosek online.

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Szukając finansowania dla zakupu samochodu, często stajemy przed wyborem: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy? Czym różnią się te dwa rozwiązania i które z nich jest bardziej praktyczne?

Otóż kredyt samochodowy od kredytu gotówkowego różni się tym, że ten pierwszy przeznaczany jest na konkretny cel, z którego firma pożyczająca nam środki będzie chciała nas później rozliczyć – sprawdzone zostanie więc, jak wydaliśmy udostępnione przez nią pieniądze. W związku z tym nie jako “w zamian” oferowane są lepsze warunki kredytowania niż przy kredycie gotówkowym. Należy też dodać, iż wielu dealerów samochodowych – zarówno aut nowych, jak i używanych – współpracuje z instytucjami udzielającymi kredytów samochodowych, co znacznie zmniejsza ilość formalności, oszczędza czas i przybliża nas do momentu, w którym będziemy mogli wyruszyć w drogę w aucie naszych marzeń.

 

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online