Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na skorzystanie z ofert dodatkowego finansowania. Pozwala im to nie tylko sprawniej rozwijać swoją firmę, ale także chroni ich to przed brakiem płynności finansowej. W tym celu wiele osób prowadzących własny biznes decyduje się na zaciągnięcie kredytu obrotowego. Jak się okazuje, znacznie lepszym narzędziem jest kredyt rewolwingowy. Dla kogo jest on przeznaczony i dlaczego warto z niego skorzystać?
Spis treści
Co to jest kredyt rewolwingowy i czy warto się na niego zdecydować?
Rozwiązania finansowe w postaci kredytów dla firm przybierają różne formy. Najczęściej jednak mamy do czynienia z kredytem obrotowym i inwestycyjnym. Bardzo przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest jednak kredyt rewolwingowy.
Kredyt rewolwingowy – co to jest?
Kredyt rewolwingowy z definicji jest rodzajem kredytu obrotowego, odnawialnego. Co to oznacza? Przedsiębiorcy, wnioskującemu o to rozwiązanie przyznawany jest limit w określonej wysokości, dostępny przez taki okres czasu, na jaki zawarta jest umowa. Środki znajdujące się na rachunku odnawialnym wykorzystywać można w każdym momencie, a następnie zwrócić w ustalonym terminie. Zazwyczaj kredytu rewolwingowego udziela się na okres jednego roku.
Skuteczne oddłużanie z chwilówek z pomocą doradców Habza Finanse.
Nie trać cennego czasu i pozbądź się problematycznego zadłużenia!
Skontaktuj się z nami.Kredyt rewolwingowy – dla kogo jest przeznaczony?
Kredyty rewolwingowe przeznaczone są dla przedsiębiorców, którzy poszukują rozwiązań pozwalających na utrzymanie płynności finansowej firmy. Narzędzie to świetnie sprawdzi się w firmach, których kontrahenci dopuszczają się opóźnień w regulowaniu należności za towary czy usługi. Z kredytu rewolwingowego skorzystać mogą firmy, które się mogą pochwalić:
- regularnymi wpływami na konto;
- brakiem opóźnień w płatnościach ZUS/US;
- stażem firmy nie krótszym niż 12 miesięcy.
Warunki kredytu rewolwingowego – czy warto się zdecydować?
Warunki kredytu rewolwingowego są znacznie korzystniejsze niż w przypadku innych form finansowania dla firm. Wyróżnia się on przede wszystkim niskim oprocentowaniem, a także możliwością negocjacji warunków z bankiem. Nie jest to jednak produkt przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe, lecz raczej dla tych, którzy nie chcą utracić płynności.
Kredyt rewolwingowy a kredyt w rachunku bieżącym – najważniejsze różnice
Wielu przedsiębiorców, którzy poszukują dodatkowego finansowania, zastanawia się pomiędzy kredytem rewolwingowym a kredytem w rachunku bieżącym. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że te dwa produkty są bliźniaczo podobne. Po części tak jest, jednak w przypadku kredytu w rachunku bieżącym, środki z przyznanego limitu wykorzystać można dopiero w sytuacji kiedy, skończą się pieniądze firmowe. Mówiąc o kredycie rewolwingowym, z przyznanego limitu można skorzystać w każdym momencie. Możliwe jest to dzięki temu, że środki z kredytu rewolwingowego trafiają na całkowicie osobny rachunek.
Najlepszym porównaniem tych dwóch produktów jest więc założenie, że kredyt w rachunku bieżącym, traktowany jest podobnie jak debet. Kredyt rewolwingowy zaś, działa tak, jak karta kredytowa.
Kredyt rewolwingowy – oprocentowanie
Najważniejszą kwestią dla każdego przedsiębiorcy jest niewątpliwie oprocentowanie kredytu rewolwingowego, a więc realny koszt posiadania tego typu rozwiązania. W przypadku tego produktu odsetki naliczane są nie od kwoty przyznanego limitu kredytowego, a od realnie wykorzystanych środków. Sprawia to, że oferta kredytu rewolwingowego jest wyjątkowo korzystna i znacznie bardziej opłacalna niż zwykły kredyt gotówkowy.
Sprawdź również:
- Czym jest kredyt technologiczny?
- Kredyt pomostowy – co należy o nim wiedzieć?
- Co to jest kredyt obrotowy?
- Kredyt w rachunku bieżącym
- Kredyt płatniczy – co warto o nim wiedzieć?
- Kredyt na podstawie wpływów na konto – czy istnieje?