Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

[Głosów:561    Średnia:4.9/5]

Habza Finanse » blog » Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

 

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych – sposób na spłacenie zobowiązań?

W dzisiejszych czasach w kłopoty finansowe wpaść może w zasadzie każdy – również osoby rozsądnie gospodarujące swoim budżetem, planujące wydatki i umiejące oprzeć się zakupowym pokusom. Niestety, życie przynosi nam sporo niespodzianek, a wiele z nich okazuje się być bardzo kosztownymi. Zepsuty lub stary sprzęt RTV i AGD, który odmawia posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie; samochód, którego naprawa okazuje się bardzo kosztowna lub konieczność zakupu nowego pojazdu; remont mieszkania lub domu albo też zakup nowych mebli; niespodziewana choroba i potrzeba wykonania drogich badań oraz podjęcia leczenia w prywatnych placówkach; a także śmierć bliskiej osoby – to wszystko może zmusić nas do szybkiego poszukiwania dodatkowego finansowania, które pozyskać możemy od ręki. Podobnie miłe wydarzenia, takie jak ślub i wesele, urodziny, chrzciny oraz inne uroczystości w gronie rodziny i przyjaciół, czy też chęć wyjazdu na wymarzone wakacje – często stają się przyczyną zaciągania kolejnych kredytów.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – jak poprawić sobie raport w BIK?

Dla wielu z nas nadchodzi jednak moment, w którym spłacanie zaciągniętych zobowiązań okazuje się trudne lub wręcz niemożliwe. Spóźniamy się z uiszczaniem kolejnych rat zgodnie z harmonogramem, zaległości rosną, a nam grozi wpisanie do rejestrów takich jak Baza Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – stajemy się osobami zadłużonymi. Uzyskanie kolejnego finansowania na poradzenie sobie z tymi kłopotami jest już niemożliwe, bo nasza zdolność kredytowa jest już niewystarczająca, a ewentualne zaległości w BIK czy KRD stawia nas w złym świetle i czyni z nas mało wiarygodnych pożyczkobiorców. To sprawia, że znajdujemy się w trudnej sytuacji: z dużą ilością zaciągniętych zobowiązań, ratami, które spłacać trzeba co miesiąc, a na które po prostu nie starcza nam pieniędzy. Czy jest coś, co możemy w tym przypadku zrobić? Oczywiście. Oprócz dokładnego przyjrzenia się naszemu budżetowi, ograniczenia wydatków i poszukania dodatkowego źródła dochodu, w trudnej sytuacji finansowej poratuje nas pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych. To propozycja dla osób, które chcą wyjść z długów, jednak doszły już do momentu, w którym trudno uzyskać im finansowanie w tradycyjnym banku, a ich zobowiązania systematycznie rosną.

Na czym polega konsolidacja długów?

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych do grupa produktów, które pomagają odzyskać równowagę finansową i tak rozłożyć posiadane zobowiązania kredytowe, aby stały się one lżejsze – lub w ogóle możliwe – do spłacenia. Na czym polega konsolidacja kredytów? Jest to bardzo prosty, ale skuteczny mechanizm, który pozwala na zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty poprzez wydłużenie całkowitego okresu spłaty. Istotnym jest również fakt, że wszystkie nasze produkty kredytowe łączymy w jeden. Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych podzielona jest na kilka etapów:

  • Określenie wysokości zadłużenia, polegające na zsumowaniu wszystkich posiadanych produktów pożyczkowych – takich jak kredyt gotówkowy, kredyt ratalny, kredyty samochodowy, chwilówki, limit w koncie, karta kredytowa lub karta debetowa – oraz ich zsumowanie,
  • Spłacenie całości zobowiązań – we wszystkich bankach oraz instytucjach finansowych. W ten sposób pozbywamy się starych, często przeterminowanych długów, zaś powstała w ten sposób pożyczka konsolidacyjna dla osób zadłużonych staje się naszym nowym, tańszym produktem,
  • Dlaczego tańszym? Kolejnym krokiem jest bowiem podzielenie sumy pożyczki na ilość miesięcy, w trakcie których zobowiązujemy się do jej spłacania. Jeden miesiąc równa się jednej racie, a wydłużenie okresu kredytowania pozwala na uzyskanie jednostkowo niższej kwoty, co znacznie ułatwia jej każdorazowe uiszczanie,
  • Opcjonalnie możliwe będzie też dołożenie do zsumowanej wysokości całkowitego zadłużenia dodatkowej sumy, którą można przeznaczyć na dowolny cel – trzeba jednak podkreślić, że jest to alternatywa niedostępna dla wszystkich klientów

W ten sposób pożyczki konsolidacyjne dla osób zadłużonych umożliwiają bezpieczną, bezstresową spłatę dawnych zobowiązań – niejednokrotnie już mocno przeterminowanych, zaległych i sprawiających, że nasza historia w BIK czy KRD jest negatywna. Dla wielu osób jest to nie tylko ulga w znaczeniu finansowym i ekonomicznym, ale również psychologicznym. Spłacenie długów, które niejednokrotnie ciągnęły się za nami miesiącami (a w trudnych przypadkach i latami) i spędzały nam sen z powiek jest ogromnym wytchnieniem i możliwością “czystego startu”. Nowo zaciągnięta pożyczka konsolidacyjna dla osób zadłużonych stać się może dobrym punktem wyjścia do uporządkowania domowego budżetu, impulsem do poszukania dodatkowych źródeł dochodu oraz inspiracją do odpowiedniego racjonalizowania wydatków.

Kiedyś główny analityk bankowy TF Banku, dziś zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje do konstruktywnych rozmów na szczeblach decyzyjnych w bankach. W branży finansowej już ponad 10 lat. Jako mały chłopiec wiedział, że chce liczyć duże pieniądze i swoje marzenie spełnia. Wieloletnia nauka w zakresie finansów, ekonomii oraz prawa dodatkowo pomaga mu czuć się ekspertem w tym co robi. Uwielbia pomagać ludziom rozwiązywać ich problemy finansowe i czerpie ogromną satysfakcję z dobrego słowa od każdego zadowolonego klienta, a tych sukcesywnie z każdym tygodniem jest coraz więcej.

W wolnych chwilach relaksuje się przy dobrej książce lub filmie a każdą możliwość dłuższego urlopu przeznacza na egzotyczne wyjazdy oraz safari nurkowe. Interesuje się sportem, motoryzacją i wszystkim tym co daje duży zastrzyk adrenaliny i endorfin. W jego napiętym grafiku jest również czas na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, co robi z ogromną radością, bo wie że na jego barkach często ciąży przyszłość finansowa nowych klientów. Potrafi słuchać klienta i uspokoić go już na etapie rozmowy telefonicznej. Nie boi się nowych wyzwań i najprawdopodobniej nie zaskoczy go już żadna nowa sytuacja.

Jeżeli chcesz zostać kolejną osobą, która swój spokój finansowy będzie zawdzięczała właśnie jemu, wystarczy że zgłosisz się do Pawła, a na pewno znajdzie dla Ciebie rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb i możliwości.

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online
Wniosek Online