fbpx

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

[Głosów:517    Średnia:5/5]

Habza Finanse » blog » Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

 

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez hipoteki – dla kogo, na jaki cel?

Pożyczanie pieniędzy stało się w ostatnich latach łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na rynku funkcjonuje wiele banków i firm pozabankowych z bogatą ofertą produktów finansowych na każdą okazję, wiele z nich dostępnych przy minimum formalności lub nawet bez wychodzenia z domu – przez telefon bądź Internet. Możliwość stosunkowo łatwego zadłużania się przyczyniła się do powstania kolejnego rozwiązania dla osób z dużą ilością finansowych zobowiązań – a dokładniej kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Mogą dostać go nawet te osoby, których historia kredytowa jest negatywna, a dochody niewystarczające, żeby uzyskać nową pożyczkę w tradycyjnym banku. Wtedy z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe.

Połącz zobowiązania w jedną, niższą ratę

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych stworzone zostały specjalnie dla osób, które mają problemy ze spłatą jednej lub kilku innych zobowiązań – niezależnie od tego, czy są to klasyczne kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, chwilówki, limity w koncie, karty kredytowe czy inne produkty bankowe. Nadmierne zadłużenie to problem znany wielu naszym rodakom, a osoby, które nie spłacają długów, muszą liczyć się z otrzymywaniem wezwań do zapłaty, wizytami windykatorów, a także, w skrajnych przypadkach, z komornikiem sądowym. Niestety, często dzieje się jednak tak, że kiedy staramy się o konsolidację naszych zobowiązań, chcąc ułatwić – a często po prostu umożliwić – sobie ich spłatę, nasza historia kredytowa jest już negatywna. W tej sytuacji banki zazwyczaj nie będą chciały nam pomóc, gdyż większość z nich stosuje dość restrykcyjne zasady przyznawania tego typu finansowania.

Wciąż jednak możemy zwrócić się do instytucji pozabankowych, których wymagania nie są tak drastyczne – wiele w z nich udziela kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki, pomagając wyjść z finansowego impasu. Mechanizm działania konsolidacji jest prosty:

  1. Na początku pracownik parabanku na podstawie dostarczonych przez nas umów kredytowych i harmonogramów spłaty sumuje wszystkie nasze zobowiązania.
  2. Wszystkie te zobowiązania zostaną przez tę firmę spłacone
  3. Powstała w ten sposób kwota to nasz nowy kredyt – kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Od teraz będziemy spłacać tylko jedną, obniżoną ratę
  4. Kwota ta dzielona jest przez ilość miesięcy, których potrzebujemy na uregulowanie pożyczki. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa jednostkowa rata

W przypadkach klientów o lepszej zdolności kredytowej i sytuacji finansowej może istnieć też możliwość dobrania dodatkowych pieniędzy na inne, dowolne wydatki. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej suma ta doliczana jest do całkowitej kwoty kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, a środki trafiają na nasze konto bądź do naszych rąk w gotówce. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie to możliwe w sytuacji każdego z kredytobiorców.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez hipoteki

Zabezpieczenie kredytu – czy zawsze jest potrzebne?

Wiemy już zatem, na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – i że na uzyskanie go zdecydowanie większe szanse mamy w instytucjach pozabankowych i parabankach. Wśród dokumentów, które będą nam potrzebne, znajdują się przede wszystkim:

  1. dowód tożsamości ze zdjęciem (a więc dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy – wymagania te mogą różnić się w zależności od firmy, w której ubiegać będziemy się o pożyczkę)
  2. umowy kredytowe i harmonogram spłat zobowiązań, które chcemy skonsolidować
  3. zaświadczenie bądź oświadczenie o naszych zarobkach – w pierwszym przypadku mogą to być:

– specjalny dokument wystawiony przez naszego pracodawcę,

– odcinek renty lub emerytury

– kopie zawieranych przez nas umów cywilno-prawnych (umów-zlecenie i umów o dzieło)

– poświadczenie uzyskiwania dochodów z najmu, dzierżawy bądź uprawy

– alimenty, dodatki socjalne (w tym 500+), stypendia naukowe

– deklaracja podatkowa za ubiegły rok

Wszystko zależy od zasad stosowanych przez poszczególne firmy udzielającej nam pożyczki – w niektórych przypadkach wymagane będzie tylko oświadczenie o dochodach, czyli nasza deklaracja o wysokości osiąganych zarobków. Podpisując ją potwierdzamy, że dane zawarte w takim dokumencie są zgodne z prawdą.

Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia tego typu pożyczki. Tradycyjne banki w takiej sytuacji żądają najczęściej poręczenia w formie hipoteki – jeżeli posiadamy nieobciążoną nieruchomość, może ona stanowić zabezpieczenie. Wielu klientów nie posiada jednak takiej nieruchomości. Wiele instytucji pozabankowych oferuje więc kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, którego przyznawanie opiera się na zasadach, które opisaliśmy powyżej. Sednem tego rozwiązania jest fakt, że nikt nie wymaga od nas posiadania mieszkania, domu lub innego lokalu, które mogłoby stanowić zabezpieczenie dla naszej nowej pożyczki. Ofertę tego typu posiada wiele firm udzielających pożyczek pozabankowych, oczywiście mogą się one różnić maksymalną wysokością sumy pożyczki lub okresu spłaty. Trzeba także dodać, iż kredyt konsolidacyjny bez hipoteki może być rozwiązaniem droższym, niż w przypadku posiadania przez nas innego zabezpieczenia pożyczki.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

 

 

Polecane oferty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wniosek Online